ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ; Türkiye'nin 37 yıldır aralıksız süregelen tek Film Festivalidir. Festival kapsaminda düzenlenen Ulusal Film Yarışması Türkiye'nin sinema Oskar'ları olarak anılmaktadır.
Bu yil 6.si organize edilecek olan Uluslararasi Kısa Film/Video Yarışması, Altın Portakal Uzun Metrajlı Film yarışması ile birlikte Festivalin temel bölümlerini oluşturmaktadır.ANTALYA MÜZESİ;
Bugün Konyaaltında bulunan ve çağdaş bir anlayışla düzenlenmiş Türkiye'nin en büyük müzelerinden biri olan Antalya müzesinde 13 teşhir salonu ve açık hava galerisi vardır. Kapladığı alan 7000 metre kare olan müzede sergilenen eser sayısı 5000 kadardır. 25000-30000 kadar eser ise müzede sergilenmeden korunmaktadır
.


Antalya'da 1999 yılında başlayan ve başarı ile süren çalışmaları ile  ANTALYA DEVLET OPERA ve BALESİ; kentin kültürel gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

 

SUNA ve İNAN KIRAÇ AKDENİZ MEDENİYETLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ, 
öncelikle Antalya ve çevresinin tarihi, arkeolojik, etnografik ve kültürel değerlerinin araştırılması, belgelenmesi, korunması, onarılması ve tüm Akdeniz kıyılarındaki ilişkilerinin yorumlanmasına yönelik bilimsel çalışmalara ve araştırmalara destek olmak amacıyla Vehbi Koç Vakfı bünyesinde yer alan uluslararası bir kültür kurumudur.


Sanat değeri yüksek, ulusal ve uluslararası boyutta sanat programları sunmak ve üretilmesine katkıda bulunmak, beğeni düzeyi yüksek sanatsever kitlesi oluşturmak amacıyla mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan AKM, kurulduğu tarihten itibaren Antalya Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı'nın çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir.


ALTIN PORTAKAL KÜLTÜR ve SANAT VAKFI; Film Festivali, Tiyatro Etkinlikleri, Konserler, Ödüllü Yarışmalar, Kongre, Sempozyum, Söyleşi, Seminer, Panel, Dinleti, Dökümantasyon ve Arşiv bilgileri ile kültür ve sanat aktivitelerini Antalya Kültür Merkezi, Piramit ve Kültür Park merkezli olmak üzere tüm Antalya'da sanatseverlerle paylaşmaya devam etmektedir.
 
 
Ayrıntılı bilgi için Linkler bölümünü geziniz

 

 

 

Kaleiçi,/a>
Coğrafi Özellikler
Tarihi Yerler
Doğal Güzellikler
Kültürel Değerler
Antalya Mutfağı